Vývar / voda + lžíce světlé sojovky / kuřecí bujón ve vaničce
Hrubá mouka
Vejice
Sůl
Postup
Na másle si v kastrolu osmažíme do zlatova zeleninu (bez květáku) nakrájenou na malé plátky / hranolky / kostečky ( dej si na čas klidně 30 minut dokud nezačne karamelizovat)
Pak zalijeme vývarem / vodou a přidáme květák na malé růžičky viz foto
necháme vařit tak 35 minut a přidáme kapání
Kapání vytvořím tak že si rozšlehám vajíčko, osolím ho přidám lžíci vody a lžíci a půl hrubé mouky nebo krupice (hustota musí být dostatečná aby se ti to v té polévce nerozpustilo)
Kapání povař 3-4 minuty, ochutnej a kdyžtak dochuť a hotovo